O nás

o-nas_1

Příběh o tom, jak jsem se dostala k pečení a proč jsme s manželem otevřeli tento e-shop.

Vše začalo...

Snad jako v každé rodině, když jsme zkoušeli s rodiči péct domácí chléb. To už je ale hodně dávno. Časem přibyla vlastní rodina, děti a přibylo i pokusů o nejchutnější bochník.

Doma si intenzivněji pečeme chléb asi od roku 2013. Prošli jsme fází pečení v domácí pekárně i v remosce. Pečení s droždím i bez. Naše první bochníky - nyní již samozřejmě z tradičního žitného kvásku - praskaly. Nebyly dobře dokynuté, nedržely tvar. Po nakrojení byly velké bubliny, nebo tenká kůrka. Ale nenechali jsme se odradit. Přes počáteční nedokonalosti, jsme se nakonec propracovali až k dnešním voňavým bochníčkům, šiškám i velkým pecnům. Nejčastěji si pečeme pšenično-žitný chléb s různými přísadami, jako např. brambora, kefír, podmáslí.

Pečení chleba a jeho vůni po vyndání z pece jsme propadli. Naše děti chléb milují, stejně jako jejich kamarádi a naši přátelé. Občas nosíme čerstvé bochníčky na schůzky jako svačinky, dáváme chléb jako dárek. Již si nepečeme jen klasický chléb, ale také jeho různé varianty, bagety, rohlíky i housky.

A protože víme, jak složité bylo získávat pomůcky a suroviny k pečení, kolik nás stálo času a peněz objednávání zboží v různých obchodech a na internetu, připravili jsme pro Vás tyto stránky a e-shop. Ať už pečete vlastní domácí chléb kváskový nebo z droždí, zrovna začínáte nebo jste pokročilí pekaři, najdete zde, na jednom místě suroviny a pomůcky, které Vám pomohou dojít ke stejnému cíli, ke kterému jsme dospěli i my.

Domácí chléb je zvláštní, ať už je hněten rukou nebo pečený v moderní pekárně. Pečení chleba může být snadné i rychlé. Může být dalším způsobem jak zlepšit kvalitu stravy Vaší rodiny.

Budeme rádi když se k nám budete vracet ať už pro zboží, pro radu nebo jen pro inspiraci.

Děkujeme a přejeme spoustu úspěchů při pečení.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení