Kvásek a droždí

Kvásek nebo droždí? Toť otázka!

Pokud se chystáte péct domácí chleba, možná řešíte právě toto dilema. Nemějte obavy, u nás si vyberete přesně to pravé pro ten nejlepší a nejkřupavější chléb!

 

Kvásek je tradiční klasika, na kterou nedá spousta pekařů dopustit! Vzniká fermentací mouky a vody, při které se tvoří spousta kvasinek a bakterií, které chlebu dodávají charakteristickou kyselou chuť a bohaté aroma. Chléb pečený z kvásku se může pochlubit robustní kůrkou a vzdušnou střídkou. Díky fermentačnímu procesu je navíc nutričně hodnotnější, zůstává déle čerstvý a je lépe stravitelný

 

U nás seženete sušený kvásek (žitný, špaldový, rýžový bez lepku), který obsahuje kvasnice a bakterie a který si můžete doma “rozkrmit” a aktivovat, nebo ho můžete použít ihned stejně jako sušené droždí. V tomto případě bude příprava chlebu jednodušší a přitom stále si zachová značné množství vlastností déle krmeného čerstvého kvásku.

 

Sušené droždí obsahuje kvasnice, které urychlují proces kynutí. Je všestranné a hodí se tak k pečení domácího chleba i sladkého pečiva - jednoduše ho smícháte s moukou, zpracujete těsto a necháte kynout. Jeho použití zajišťuje rychlé a předvídatelné výsledky, je proto ideální pro začínající pekaře nebo pro pekaře netrpělivé :) Oproti kvásku má neutrálnější chuť, ale nemá vliv na nutriční hodnoty či stravitelnost pečiva. Vyzkoušejte naše bezlepkové sušené droždí nebo aktivní sušené droždí.

 

Kypřící prášek tvoří jedlá soda a kyseliny. Při smíchání s vlhkými a teplými ingrediencemi uvolňuje oxid uhličitý a tak dochází k rychlému kypření těsta. Prášek do pečiva je ideální pro recepty, které vyžadují lehkou a nadýchanou texturu jako je sladké pečivo, vafle, sušenky, ale také některé typy chleba (banánový, sýrový chléb apod.). Jeho použití je jednoduché, nevyžaduje čekání na kynutí a přitom zaručuje ověřené výsledky.  Vyzkoušejte například bezlepkový kypřící prášek nebo bio kypřící prášek bez fosfátů.

Stránka 1 z 1 - 8 položek celkem

Cena

1562
11562

Značky

Položek k zobrazení: 8
Bezlepkový kypřící prášek do pečiva 20 g ADVENI - datum min.spotřeby 5/4/24
15 Kč

Bezlepkový kypřící prášek do pečiva 20 g ADVENI

3771
Bezlepkové droždí Adveni
Novinka
62 Kč

Droždí 100 g bezlepkové ADVENI

3795
Kypřící prášek bez fosfátu BIO 40g
22 Kč

Kypřící prášek bez fosfátu BIO 40g

1341
kypřící
20 Kč

Kypřící rýžový prášek 40g

4566
Rýžový kvásek bez lepku 30g
22 Kč

Rýžový kvásek bez lepku  Natural 30g

2903
Sušené droždí aktivní - Natural 9g
20 Kč

Sušené aktivní droždí 9 g

2168
Špaldový kvásek BIO celozrnný 30g
19 Kč

Špaldový kvásek BIO celozrnný Natural 30g

2906
žitný kvásek
20 Kč

Žitný kvásek sušený 30g BIO

171